O mne

Kde začať ?

...asi na začiatku :-) narodil som sa 19. septembra 1987 (sobota, cca 17:55 nášho času) vojakovi z povolania a zdravotnej sestre na materskej dovolenke v Novej nemocnici v Košiciach. Po pár dňoch som zmenil bydlisko z nemocnice na Zimná 11, 1. poschodie :-) (ale do takýchto detailov asi nepôjdem...). Pár rokov neskôr sme sa dvakrát sťahovali, na Moravu do Přerova, neskôr späť Slovensko, Prešov, Mirka Nešpora na Sídlisku III. . Tu som prežil väčšinu "mládí" - MŠ Přostejovská, ZŠ Mirka Nešpora. Po druhom ročníku ZŠ opät sťahovanie, tentokrát na dedinu Nemcovce na polceste medzi Prešovom a Giraltovcami (či Hanušovcami, ktoré sú zhruba na rovnakej úrovni iným smerom). ZŠ som pokračoval v Kapušanoch, posledné dva ročníky v Prešove na sv.Mikuláša. Nesťažujem sa, ale 3 ZŠ vystriedať bolo trochu dosť :-/ .

Vzdelanie ...

Nasledoval výber SŠ - po otcovi (elektrikárovi) som sa viacmenej rozhodol v roku 2003 pre Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú v Prešove. Našťastie SŠ som mal len jednu, ukončil som ju úspešne maturitou v roku 2007 v odbore Automatizácia (Priemyselná informatika).

Čo po strednej? Noo, výška :-). Prijatie bez problémov, aj keď to štúdium nič moc. Prvý ročník na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach (FEI TU KE) som si pre istotu zopakoval dvakrát :-D . Nakoniec som však neuspel a vyletel v polovičke tretieho ročníka. Dal som si polroka pauzu a momentálne študujem na Fakulte výrobných technológii Technickej univerzity v Košiciach so sídlom v Prešove (tentokrát v externej forme)...

Šport

Áno, venoval som sa aj jemu. A nemám na mysli len behanie na autobus či hodiny telesnej výchovy. Aktívne som bicykloval a pretekal za TJ Lokomotiva Swam team Prešov. Žiaľ, začínal som s tým pomerne neskoro, a po pár rokoch, tesne pred nástupom na strednú som prestal...teraz mi ostala cyklistika len rekreačne, popritom občas inline korčule a v zime klasické.

Záujmy a záľuby, aktivity ...

V prvom rade to kedysi bolo Lego (keď som bol ešte malý), neskôr prišla na rad elektronika a elektrotechnika, veď ako ináč. Aj keď je pravda, že všetko sa podarilo ľahšie rozobrť/pokaziť/zničiť ako zložiť/opraviť :-). Postupne toho bolo viac, pridala sa tvorba web stránok (zálady HTML, frame, nejaké to CSS, ...) niekde okolo roku 2001-02. Samozrejme popritom niekoľko bočných "webíkov" ako napr. AKU repas - Bateria - Solar - Wind (rodinná firemná stránka, už pomerne zastaralá a neaktualizovaná), vlastná už neexistujúca stránka, atď. Vývoj seba samého som zastavovať nechcel, tak som presedlal na zložitejšie veci, prišla požiadavka na tvorbu eshopu, čomu som neodolal (PHP, Drupal, ZenCart, CSS, ...). Veď ako by so mohol, ťahala ma kúpa prvého vlastného notebooku HP DV-6303eu :-) . Aj počas tohto obdobia som sa venoval vlastnej stránke, niekoľkokrát menenej vtedy na platenom hostingu. Eshop bohužiaľ nevydržal, tak mi padol aj hosting a musel som sa poobzerať po náhradnom riešení (webnode.sk)...časom to bude možný aj vlastný hosting a doména :-) ...aktuálnu verziu súkromných stránok čítate...

Vo všeobecnosti ma baví aj technika, kúpa netbooku Asus Eee PC 1005HAG so zabudovaným 3G modulom bola samozrejmosťou :-) ...takisto pred pár rokmi ma chytili mobilné telefóny, od čias N73-jky niekedy v lete 2008, cez E51, C6-00, C7-00 až po terajšiu nadupanú Nokiu E7-00 verne oddaný Symbian-u. najskôr len aplikcie či jednoduché hry, neskôr h@ck, navigácia, prispôsobenie telefónu. Aktívne sa zapájam na smartmobil.sk fóre ako VIP člen (AppMan Helper - Patron fora). 

Ďalšia z mojich záľub, motorka, resp. skúter Yuki 50 Rally 2T. Výkonovo nič moc, ale na moje jazdenie do roboty to stačí...no autom by to bolo lepšie...snáď časom.

Chytilo ma aj fotografovanie. Neviem, či to bude tým, že som v jednom fotoateliéri zamestnaný, alebo skôr svojským pohľadom na vec :-) ale baví ma to. Kúpa (zatiaľ) kompaktu Nikon CoolPix S3100 Black to asi aj trošku potvrdzuje. I keď na firemný Nikon D80 to nemá.

Pracovné skúsenosti, brigády...

Áno, veď aj to treba. Či už školské dvojtýždňové brigády ElCom Prešov (2005) alebo P.O.Car Prešov (2006), letné dvojmesačné v Moduslink Brno (2008), FoxCon Pardubice (2009), dlhodobejšia ElectroWorld Košice ako skladník, neskôr predajca čiernej techniky a telekomunikácii (2008-2011); alebo zamestania d2d Sk Košice (2011) až po terajšie zamestnanie D.Media (2011). Momentálne pracujem ako predajca, fotograf grafik vo fotoateliéri Giraltovce, predávam VT a KT a príslušenstvo.

 

Čo ešte? Jednoducho som šťastný a zamilovaný už vyše pol roka do mojej krajšej a nežnejšej polovičky Danielky :-* . Žijeme si svoj život a nič nám nechýba...okrem pár eur na účte, ale to je drobnosť :-)

 

 

Uff. Rozpísal som sa teda poriadne...no hádam aspoň ničo z toho bolo zaujímavé :-D