[help] Sťahovanie aplikácii z OVI Store Nokia

22.04.2011 01:04

Je hneď niekoľkos spôsobov, ako dostať aplikácie, hry či iné produkty OVI Store od Nokie do mobilu...je však potrebná bezplatná registrácia.

1. vyhľadanie aplikácie na http://store.ovi.com/ a odoslanie odkazu cez SMS priamo na mobil. Nie že by to nebolo príjemné, ale ak nemáte poblízku WiFi či predplatené dáta od operátora, zaťaží to trošku peňaženku...

2. ďalšia možnosť, tiež s využitím WiFi či dát od operátora je aplikácia Ovi Obchod priamo v mobile. Spustenie a vyhľadanie aplikácie podobne ako na webovej stránke ale s tým, že aplikáciu si priamo nainštalujete do mobilu.

3. stačí počítač. Teda stručne povedané. Cez OVI Store si vyhľadáte aplikáciu (napr. Nokia Battery Monitor 1.3 - http://store.ovi.com/content/61776?clickSource=homepage).

OVI Store Nokia

 ...na obrázku si môžte všimnúť spomínané poslanie do mobilu cez SMS...my sa však budeme venovať stiahnutiu do počítača. Vyššie uvedený link je v tvare

 http://store.ovi.com/content/61776?clickSource=homepage

Na tom nie je nič zlé. No použijeme menšiu fintu :-) Namiesto pôvodného celého odkazu ponecháme len

http://store.ovi.com/content/61776

a na záver pridáme

/download

(vrátane toho lomítka). Prehliadač následne možnosť ložiť vbranú aplikáciu či hru na disk počítača...a poslanie či prenos do mobilu už by nemal byť problém :-)

 
Späť