[help] Ako naplno využiť svoj smartfón...

01.12.2011 09:08

Určite si mhoní z Vás kladú otázky, ako naplno využiť svoj smartfón. Mne sa to aj čiastočne podarilo. Nie, nejde o inštalovanie aplikácii na „zlepšenie“ vzhľadu, či MOD-y na zvýšenie výkonu alebo podobne.

Zhruba dva týždne dozadu som si z objednal 2 káble. Na začiatok postačujú, jeden som už mal doma. Ten udomácnený bol Nokia CA-157 (USB On-The-Go), objednané CA-156 (HDMI) a CA-75U (AV). Nakoľko nemám novú telku s HDMI vstupom, tak kábel ostáva zatiaľ odložený, no ostatné sa budú pravdepodobne využívať naplno...

Káblom CA-75U (AV) som prepojil mobil a televízor, na strane mobilu zastrčený do 3,5mm JACK-u, na druhej strane 3 cinch koncovky do televízora. CA-157 je asi známejší s použitím novších mobilom, ktoré podporujú OTG, teda pripojenie USB kľúča, klávesnice či myšky. Poslednú menovanú vec, teda myšku som si napojil aj ja. Použitú myš Logitech B110 spoznala Nokia okamžite.

Nokia E7-00 pracovala spoľahlivo aj pri spustení viacerých aplikácii a pripojených oboch kábloch. Len škoda, že E7-00 nemá 2,5mm nabíjací konektor, tak by to bolo ešte lepšie a nič by jej nebránilo použitiu ako PC (či minibooku). Samozrejme, v rámci možností :-) ...

Na záver menšia video-ukážka...

Ako som už spomínal, CA-157 je možné použiť aj na kopírovanie súborov z USB kľúča, pripojenie klávesnice, myšky a podobne. Jeho kúpa sa určite oplatí, navyše môžete dopísať aj vlastné postrahy, prípadne nápady, ako by sa dal smartfón ešte viac využiť. Hádam aspoň takáto mini ukážka a demonštrácia postačí :-)

 

 


Článok bol uverejnený aj na Smartmobil.sk.


 

Späť